top of page
Antek

Antek

Smykiewicz

Wokalista, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najciekawszych, funkcjonujących obecnie na naszej rodzimej scenie głosów młodego pokolenia. Laureat drugiego miejsca w pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7 edycji programu Must Be The Music. Najlepszy radiowy debiut Gali Eska Music Awards 2016. Laureat Żelaznej Twojej Twarzy w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Charyzma, emocjonalne podejście do otaczającego świata i naturalność sprawiają, że Antek przemawia nie tylko do młodego, ale również do bardziej doświadczonego słuchacza.

Jego debiutancki singiel „Pomimo Burz” na trzy miesiące po premierze uplasował się na pierwszym miejscu oficjalnej listy najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych (BMAT)! Otrzymał status DIAMENTOWEJ PŁYTY w kategorii „Muzyka Rozrywkowa”. Teledysk do singla odnotował oszałamiająca liczbę ponad 50 MILIONÓW wyświetleń.

Drugim singlem zapowiadającym debiutanckie wydawnictwo był utwór "Limit Szans", który w równie szybkim tempie podbił listy przebojów największych rozgłośni w kraju. Teledysk odnotował liczbę ponad 4 milionów wyświetleń.

6 maja 2016 r. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Antka Smykiewicza „Nasz Film”.

Trzecią odsłoną jego debiutanckiej płyty jest utwór "Jak Sen". Jest to ostatnia część miłosnej trylogii przedstawionej w poprzednich singlach i teledyskach. Video ukazuje jak kończą się losy dwójki zakochanych w sobie osób.

21 października 2016 roku ukazała się reedycja albumu „NASZ FILM DELUXE EDITION”, którą promuje singiel „Cud”. Krążek zawiera dodatkowe utwory, które nie zmieściły się na debiutanckiej płycie, a także wersje akustyczne najpopularniejszych piosenek.

W 2019 roku artysta został zaproszony do współpracy przez światowej klasy producenta Yoada Nevo (Bryan Adams, Sia, Pet Shop Boys, Morcheeba, Dave Gahan, …). W rezultacie, 24 lipca 2019 roku ukazał się nowy singiel, „Neony”. Tuż po nim powstały kolejne piosenki na drugą płytę artysty.

W grudniu 2020 roku miała miejsce premiera płyty "Wigilia", zawierającej najbardziej znane piosenki świąteczne i kolędy w wykonaniu Antka, a także dwa autorskie utwory.

W 2021 roku, 14 maja światło dzienne ujrzała piosenka „Nie pieprz, nie sól”…
bottom of page