top of page

IMPRESSIONE CHOIR

Impressione Choir powstał w 2020 roku w Warszawie z inicjatywy Mileny Lange oraz Marty Pierzchały. Artyści chóru to zawodowi śpiewacy współpracujący między innymi z takimi zespołami jak: Teatr Wielki Opera Narodowa, Warszawska Opera Kameralna, Polska Opera Królewska, Filharmonia Narodowa oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Impressione Choir to profesjonalny zespół chóralny dysponujący niepowtarzalną barwą oraz najwyższymi umiejętnościami technicznymi. Niewątpliwą siłą chóru są takie aspekty jak: precyzyjna intonacja, wyrównane głosy, perfekcyjna artykulacja tekstu słownego oraz tekstu muzycznego, a także umiejętność odczytywania najgłębszych intencji kompozytorskich.  

Repertuar chóru jest niezwykle bogaty  i wszechstronny. Zespół wykonuje utwory o zróżnicowanej formie i stylistyce: od muzyki a cappella po duże formy oratoryjne, operowe i symfoniczne, od muzyki renesansowej, barokowej i klasycznej, po utwory romantyczne, współczesne czy filmowe. Zespół występuje również w przedstawieniach operowych, bierze udział w koncertach symfonicznych, prowadzi samodzielną działalność koncertową.

Chór wielokrotnie brał udział w prawykonaniach utworów polskich kompozytorów współczesnych, m.in. Kantata „Siedem Grzechów Głównych” skomponowana przez kompozytora i dyrygenta Piotra Wijatkowskiego. Utwór został wykonany w Warszawie w roku 2020 z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II.

Impressione Choir jest zespołem, który mimo krótkiego stażu rozwija się bardzo dynamicznie. Bierze udział w prestiżowych koncertach i festiwalach oraz jest doceniany i zauważany przez polskich kompozytorów współczesnych.

IMPRESSIONE CHOIR

korepetytor chóru

Aleksandra

Kopp

inspektor chóru

Marta

Pierzchała

bottom of page