top of page

IMPRESSIONE BALLET

Impressione Ballet to zespół baletowy, który powstał z miłości do tańca w 2014 roku w Warszawie. Zespół tworzony jest przez profesjonalnych tancerzy o wszechstronnych umiejętnościach i zdolnościach. 

 

Impressione Ballet koncertuje w Polsce i za granicą prezentując projekty współczesne, operowe, operetkowe, musicalowe, filmowe, etniczne, ludowe. Baletmistrzynią i choreografką zespołu jest Ewa Budny-Orłowska -  absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na Wydziale Tańca, kierunek Pedagogika Baletu. Już w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej wielokrotnie występowała na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, między innymi w baletach:  Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna, Trzej Muszkieterowie…

 

Oglądanie choreografii Impressione Ballet na żywo na scenie przenosi widzów w magiczny świat tańca, legend, historii, a wspaniała muzyka dopełnia całości. Płynne wręcz mistrzowskie kroki w wykonaniu zespołu to wielki i niepowtarzalny artyzm, a efekt „unoszenia nad sceną” do dnia dzisiejszego jest podziwiany w całej Polsce. Dopełnieniem przedstawień jest wspaniała muzyka i niezwykle sugestywne, piękne stroje. Wysoka frekwencja, owacje publiczności, brawa podczas występów świadczą o niezwykłych umiejętnościach twórczych, o wielkiej fantazji i profesjonalizmie zespołu.

IMPRESSIONE BALLET

baletmistrzyni & choreograf baletu

Ewa

Budny-Orłowska

bottom of page