top of page
Tomkiewicz

sopran

Ksenia

Tomkiewicz

Urodzona na Białorusi, gdzie przez 3 lata studiowała w Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku, na wydziale wokalno-chóralnym, kierunek śpiew klasyczny.

Do Polski przyjechała na studia. Od czterech lat mieszka w Krakowie i obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim, specjalność śpiew solowy. Ma duże doświadczenie artystyczne, jest wielokrotną laureatką wielu konkursów wokalnych, występowała jako solistka wraz z Państwową Białoruska Orkiestrą.

Koncertowała w Polsce, Białorusi, Rosji, Ukrainie, Estonii, Litwie, Niemczech. Współpracowała z Operą Krakowską przy produkcji Mefistofeles A. Boito w reżyserii Tomasza Koniny, Krakowskim Muzycznym Teatrem Variété w musicalu Legalna Blondynka w reżyserii Janusza Józefowicza, z Teatrem Muzycznym w Poznaniu w musicalu Nine i Zakonnica w Przebraniu w reżyserii Jacka Mikołajczyka oraz w operetce Księżniczka Czardasza w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza i zespołem wokalnym Cracow Singers pod kierownictwem Karola Kusza w projekcie Cracow Singers & Stanisław Soyka Shakespeare a cappella. 
bottom of page