top of page
Marszałowicz

bas

Sebastian

Marszałowicz

Sebastian Marszałowicz urodził się w Stalowej Woli w 1982 roku. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Piotra Kusiewicza, a wcześniej, w 2006 roku Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej uzyskując tytuł mgr inż. 

Pierwsze kroki w muzyce klasycznej stawiał w Chórze ówczesnej Akademii Rolniczej w Krakowie pod batutą dr. Joanny Gutowskiej-Kuźmicz. W latach 2011/2012 występował jako chórzysta Filharmonii Krakowskiej.

Jako solista operowy zadebiutował na deskach Opery Nova w Bydgoszczy w 2015 roku jako Dziemba w „Halce” Stanisława Moniuszki.

Stale współpracuje z Orkiestrą Straussowską „Obligato” dając liczne koncerty, m. in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Razem z pianistką Martą Mołodyńską-Wheeler dają recitale wypełnione muzyką operową, operetkową, patriotyczną, filmową i instrumentalną.

Jego udział w 2014 roku w warsztatach mistrzowskich światowej sławy reżysera Michała Znanieckiego zaowocował blisko czteroletnią już współpracą (widowiska plenerowe: Królowa Wróżek: Sen Nocy Letniej w 2015 roku, Historia Innego Żołnierza: Sen Nocy Letniej w 2016 roku; spektakle: Flis: Stop-Klatka w 2017 roku, Zaflis. Flis Za Kulisami w 2018 roku).

Współpracuje także z Krakowską Operą Kameralną: „La Serva Padrona” G. B. Pergolesiego 2018 roku (Uberto), "Bastien und Bastienne" W. A. Mozarta 2018 roku (Colas) oraz z Warszawską Operą Kameralną: „Uprowadzenie z Seraju” W. A. Mozarta 2018 roku (Osmin). Właśnie rola Osmina została szczególnie doceniona przez recenzentów spektaklu. Współpracował z Operą Krakowską w spektaklu „Anna Bolena” G. Donizettiego 2018 roku jako Rochefort, a obecnie jest solistą Opery Krakowskiej.

Systematycznie pracuje nad doskonaleniem warsztatu wokalnego z dr hab. Jackiem Ozimkowskim oraz z prof. Dariuszem Grabowskim.
bottom of page