top of page
Łukasz

Łukasz

Zagrobelny

Wokalista obchodzący niedawno 15-lecie solowej działalności artystycznej. Jest absolwentem Szkół Muzycznych 1. i 2.stopnia,  oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Dyrygentura Chóralna. Na koncie ma cztery płyty, tysiące godzin spędzonych w trasach koncertowych, przeboje, m.in. Nieprawda,  Ja tu zostaję, Życie na czekanie, piosenki do filmów Nie kłam kochanie i Wkręceni 2 (Nie kłam ze kochasz mnie, Tylko z tobą chcę być sobą).Laureat wielu nagród, m.in. Superjedynki, Eska Music Awards, nominowany do Fryderyka za najlepszy debiut.

W 2007 roku wydał debiutancki album „Myśli warte słów, w 2009 roku ukazała się druga płyta Łukasza „Między dźwiękami”. Artysta wystąpił także w programie „Taniec z gwiazdami” a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce. Wydany w 2012 roku album „Ja tu zostaję” już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą. W 2012 roku tytułowa piosenka z płyty została wyróżniona podczas Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia.

W 2013 roku ukazał się czwarty album Łukasza „Łukasz Zagrobelny Symfonicznie” będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową ze studia koncertowego  im. W. Lutosławskiego. 

W 2019 roku wokalista wziął udział w XII edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, gdzie dotarł do ścisłego finału. W 2022 roku Łukasz był uczestnikiemi finalistą programu Perfect Picture emitowanego na antenie TVN7.

Obecnie wokalista pracuje nad kolejnym solowym albumem

Drugą miłością Łukasza jest musical, w którym gra od ponad 20lat. Przez kilkanaście lat związany był z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Akademia Pana Kleksa”, „Les Miserables”, „Deszczowa Piosenka”, czy „Pięć Ostatnich Lat”, w którym zagrał główną rolę Jamiego. W Teatrze Muzycznym w Gdyni kreował rolę Clopin w słynnym „Notre Dame de Paris”.W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Łukasz wcielał się w Judasza w „Jesus Christ Superstar”. Aktualnie , na tej samej scenie kreuje tytułową rolę w "Doktorze Żywago".
bottom of page