top of page
Piotr

Piotr

Cugowski

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. W 2001 roku wraz z bratem, wojtkiem Cugowskim, założył zespół bracia, który zawiesił działalność z końcem 2018 roku. Zespół zagrał setki koncertów w kraju oraz za granicą, wydając 4 albumy studyjne i wprowadzając na radiowe playlisty wiele przebojów, m.in.: „nad przepaścią”, „wierzę w lepszy świat”, „niepisane”, “za szkłem”, po drugiej stronie chmur”, “missing every moment”.

Piotr Cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach muzycznych sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki, m.in.: jonem lordem z zespołu Deep Purple czy kanadyjskim wokalistą Garou.

W 2018 roku Piotr został zaangażowany przez telewizję polską do udziału w telewizyjnym show the Voicie of Poland w roli trenera wokalnego. Jego wykształcenie muzyczne i duża wiedza merytoryczna sprawiły, że uczestnicy walczący o miano najlepszego głosu w Polsce pracowali z autorytetem w dziedzinie śpiewu, co jednocześnie przełożyło się na jakość artystyczną programu.

Z końcem 2018 roku zespół bracia zawiesił działalność, a Piotr Cugowski rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową płytą. Pierwszy singiel ukazał się jeszcze jesienią 2018 roku i miał swoją premierę na antenach wszystkich czołowych stacji radiowych. 6 marca 2019 roku związek producentów audio-video przyznał mu status platynowej płyty.

W 2019 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Piotra Cugowskiego pt. “40”. Oprócz utworu “kto nie kochał” promowały ją piosenki oraz teledyski: “zostań ze mną”, “daj mi żyć” i “takich jak my nie znał świat”.
bottom of page