top of page
Wiśniewski

tenor

Andrzej

Wiśniewski

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu profesora Kazimierza Pustelaka. Aktualnie jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie oraz solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie przy wystawianiu Salome R. Straussa. Występował wielokrotnie na spektaklach realizowanych przez Akademię Muzyczną. Współpracuje także z: Warszawskim MTM Operetka występując m. in. z Wiesławem Ochmanem w koncertach Polscy Tenorzy Pamięci Jana Kiepury, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Filharmonią Romualda Traugutta w Warszawie.

Jako Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Musicalowej i Operetkowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie otrzymał nagrodę Gliwickiego Teatru Muzycznego, Łódzkiego Teatru Muzycznego oraz Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Został także wyróżniony w I Europejskim Konkursie Tenorów im. J. Kiepury w Sosnowcu. Prezentował się publiczności w takich partiach operowych jak m.in.: Alfredo w La Traviata , Cecco w Il mondo della luna Josepha Haydna, Jan Konopny w Buncie Żaków oraz w partiach operetkowych takich jak Edwin w Księżniczce Czardasza E. Kalmana, Jupan w Hrabinie Maricy, Camille de Rosillon w operetce Wesoła Wdówka, Alfred w Zemście Nietoperza Johanna Straussa, Stanisław w Ptaszniku z Tyrolu.
bottom of page