top of page
Trojak

baryton

Paweł

Trojak

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy, gdzie ukończył w 2009 r. I stopień w klasie perkusji. W 2014 r. ukończył II stopień w klasie śpiewu solowego pod kierownictwem dr Alicji Płonki w tarnowskim Zespole Szkół Muzycznych. Aktualnie studiuje na wydziałe wokalno-aktorskiem w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. dr hab. Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej. Od września 2015 roku jest również członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Do jego najważniejszych osiągnięć wokalnych należą m. in.: I miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie (2016), I miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti (2016) we Vráble , I miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Rudolfa Petrarki w Žilinie (2016), I miejsce i nagroda specjalna Dyrektora Opery Śląskiej w XV Międzyuczelnianym Konkursie W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej w Katowicach (2016), II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Sosnowcu (2015), II miejsce na Festiwalu Operowym Opern-Glanzlichtern w Rheinsbergu (Niemcy) (2015), Finalista przesłuchań Opernstudio w Bayerische Staatsoper w Monachium (2015), I miejsce oraz Nagroda Specjalna Prezydenta miasta Suwałki dla najlepszego głosu męskiego w IV Konkursie Wokalnym im. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2014), I miejsce w I Ogólnopolskim, Śląskim Konkursie Wokalnym w Katowicach  (2014), II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (2014), Nagroda Specjalna Wojewody Świętokrzyskiego w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamróz w Kielcach (2014),Wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie (2014)

W grudniu 2016 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

W 2014 roku występował w roli Zbigniewa w operze Straszny Dwór  Stanisława Moniuszki, pod dyrekcją Pawła Adamka w MOK w Dębicy. W 2015 roku również pod jego dyrekcją wykonał partię Figara w operze W. A. Mozarta Wesele Figara.

Artysta bierze udział w wielu koncertach w całej Polsce z orkiestrami m. in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Opery Śląskiej w Bytomiu, Filharmonii Zabrzańskiej, Śląskiej Orkiestry Kameralnej oraz w koncertach kameralnych z towarzyszeniem znakomitych pianistów.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich u takich pedagogów jak: Neil Schicoff (wieloletni artysta MET Opera, Dyrektor Opery w Teatrze Michajłowskim w Petersburgu), Peter McClintock (Acting Coach/Reżyser Metropolitan Opera), prof. Rudolf Piernay (Wybitny artysta i pedagog śpiewu Guildhall School of Music and Drama oraz Juilliard School), Eytan Pessen (Vocal and piano Coach Metropolitan Opera oraz wielu innych teatrów operowych na całym świecie), prof. Jon Truitt (Dyrektor Opery oraz Profesor śpiewu w Ball State University, USA), dr Hyery Hwang (Vocal Coach Teatru Operowego Pittsburgh oraz Undercroft Opera, USA), prof. Jerzy Marchwiński (wybitny polski pianista, kameralista i pedagog), prof. Marcin Habela (profesor śpiewu w Wyższej Szkole Muzycznej w Genewie (Szwajcaria) oraz Konserwatorium Narodowym w Lyonie (Francja), prof. Jolanta Janucik (profesor śpiewu UMFC w Warszawie).
bottom of page