DSC_0319.jpg

Maciej Madaliński

/ tenor

Urodzony w Warszawie. W 2018 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Krzysztofa Bednarka. Kształcił się u takich pedagogów, jak: Jerzy Knetig, Grażyna Ciopińska, Dariusz Niemirowicz, Agnieszka Piass, Krystyna Szostek-Radkowa.

 

Brał udział w wielu konkursach wokalnych, m.in.: I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Ueckermünde oraz III Konkursie Wokalnym Mława-Olsztyn 2014, na którym zdobył II nagrodę. Często koncertuje w całej Polsce oraz współorganizuje koncerty.

 

Współpracował już z takimi dyrygentami, jak Piotr Sułkowski, Jerzy Swoboda, Michał Kocimski, Jarosław Jasiura, Marcin Wolniewski czy Kai Bumann. Występował m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Teatrze Muzycznym w Łodzi, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym im. Stanisława Moniuszki, Pałacu Poznańskich w Łodzi i in. Dwukrotnie śpiewał na Koncercie Noworocznym Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego (2013 i 2014).

 

W 2014 roku brał udział w prawykonaniu opery Wianki Magdaleny Białeckiej w ramach Uczniowskiego Forum Muzycznego w ZPSM nr 1 w Warszawie oraz dokonał prawykonania pieśni tej kompozytorki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W kwietniu 2015 roku wykonał partię tenorową w Mszy C-dur Koronacyjnej Wolfganga Amadeusza Mozarta, a w listopadzie 2015 roku zadebiutował na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi w roli Raula de St. Brioche’a w operetce  Wesoła Wdówka  Franciszka  Lehara. W grudniu tego samego roku, podczas XIV Jasnogórskich Wieczorów Organowych w Częstochowie, wykonał partię Ewangelisty w Weihnachtsoratorium Jana Sebastiana Bacha. Brał udział w kursach kameralnych prowadzonych przez Katarzynę Jankowską-Borzykowską oraz Raffaela Cortesiego (Włochy). We wrześniu 2017 roku wykonał partię tenorową w Otče náš Leoša Janáčka w ramach warsztatów chóralnych AD HOC organizowanych na UMFC w Warszawie. W marcu 2018 roku wykonał partię tenorową w Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta.

W 2017 roku został członkiem Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. S. Moniuszki. W maju tego roku zorganizował Konferencję naukowo-artystyczną poświęconą życiu i twórczości Stanisława Moniuszki w ramach I Forum Młodych Naukowców i Artystów w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Pomimo młodego wieku Maciej Madaliński posiada bogaty repertuar operowo-pieśniarski obejmujący zarówno dzieła barokowe, klasyczne, romantyczne i współczesne (m.in. takich kompozytorów, jak Haendel, Gluck, Mozart, Haydn, Schubert, Schumann, Karłowicz, Moniuszko, Paderewski, Niewiadomski, Chopin, Massenet, Strauss, Donizetti, Bellini, Verdi, Czajkowski, i wielu innych).