A002_Katarzyna_Gawałkiewicz.jpg

Katarzyna Gawałkiewicz

/ sopran

Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Dariusza Niemirowicza. Po ukończeniu szkoły studiowała dwa lata w Conservatoire de Lyon we Francji, gdzie doskonaliła swoje umiejętności w klasie profesora Marcina Habeli.

 

Aktualnie studiuje na wydziale Wokalno-Aktorskim w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Ryszarda Cieśli. Jest również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra Nauk Pedagogicznych.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła śpiewając w chórach dziecięcych. Przez trzy lata współpracowała z Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II pod batutą Zofii Borkowskiej, biorąc udział w ciekawych projektach muzycznych. Dzięki tej współpracy występowała młodym wieku w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Studio S1 im. Witolda Lutosławskiego oraz miała przyjemność pracować z Orkiestrą Polskiego Radia pod batutą Michała Dworzyńskiego oraz przy produkcjach Telewizji Polskiej ,,Gorzkie Żale” oraz ,,Świeci nie Przemijają” wraz z Mateuszem Pospieszalskim.  W trakcie tej współpracy w 2009 roku brała udział w koncercie światowej sławy śpiewaka Andrea Bocelli.

Jako solistka koncertuje w Polsce i za granicą. Posiada bogaty repertuar i szerokie zainteresowania muzyczne od muzyki operowej przez operetkę, musical, pieśni oraz muzykę filmową. Występowała w Zamku Królewskim w Warszawie w ramach wręczenia nagród konkursu Polska Nagroda Jakości, w ramach Festiwalu im. Bogny Sokorskiej w Jabłonnie, a w tym roku zadebiutowała w roli Hrabiny Ceprano w Rigoletto G.Verdiego oraz brała udział w projekcie realizowanym przez Wirtualną Polskę ,,Spełniamy Marzenie Postańca”.  Artystka nie boi się wyzwań i jest osoba ambitną oraz poprzez muzykę wyraża siebie.