top of page
Marek

fortepian

Marek

Stefankiewicz

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej. Ukończył również studia ekonomiczne w warszawskiej SGPiS. Utalentowany pianista, kompozytor i aranżer w dziedzinie muzyki estradowej, teatralnej i filmowej.

Związany czynnie z wieloma instytucjami kultury (filharmonie, teatry) i mediami (radio, telewizja). Współpracował z czołowymi artystami estrady (Ewa Bem, Halina Frąckowiak, Anna Jantar, Krystyna Prońko, Maryla Rodowicz; zespołami Budka Suflera, Perfect. Autor muzyki do wielu filmów fabularnych (Miłość z listy przebojów, Sara), spektakli telewizyjnych (Warszawa, serial Klan) i teatralno-muzycznych (Chopin w Ameryce, Pianista Warszawy. Laureat nagród na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

Jako kierownik muzyczny i wykonawca prowadził ważne koncerty muzyczne w kraju i poza granicami (USA, Europa, Japonia). Prowadził międzynarodowe warsztaty muzyczne w kraju, a w 2012 r. w Delhi (Indie) i w Strasberg Studio w Nowym Jorku (2013).

Od 2005 roku jest st. wykładowcą w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Za pracę pedagogiczną otrzymał nagrody rektorskie (2010, 2011).

W 2012 r. uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi czynną działalność koncertową, twórczą i pedagogiczną.
bottom of page