top of page
Jakub

Jakub

Zwierz

Jakub Zwierz urodził się w Warszawie w 1992 roku. Jest absolwentem trzech kierunków na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie: Prowadzenia Zespołów Muzycznych w klasie dyrygentury prof. UMFC dr. hab. Sławka A. Wróblewskiego, Dyrygentury Chóralnej w klasie prof. zw. Ryszarda Zimaka oraz Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. zw. Tomasza Bugaja.

Był stypendystą Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Angażował się w liczne przedsięwzięcia propagujące kulturę polską, między innymi dyrygując na ogólnopolskiej konferencji naukowej z cyklu "Wybitni polscy dyrygenci – Stanisław Wisłocki"czy prowadząc fragmenty Strasznego Dworu Stanisława Moniuszki podczas koncertu z okazji obchodów Roku Moniuszkowskiego.

Współpracował z takimi orkiestrami, jak Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej, Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej, Orkiestra Symfoniczna UMFC czy Warszawska Orkiestra Symfoniczna Impressione. Pełnił funkcję asystenta dyrygenta podczas realizacji takich oper jak Così fan tutte i Don Giovanni W. A. Mozarta, Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego oraz Straszny dwór S. Moniuszki, które wystawione były w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Warszawskiej Operze Kameralnej i Polskiej Operze Królewskiej.

W 2020 roku został zaproszony do poprowadzenia koncertu z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej podczas Forum Młodych Dyrygentów, a także koncertów w Filharmonii Opolskiej w ramach programu Bank Talentów. Uczestniczył w kursach dyrygenckich prowadzonych między innymi przez Rafała JackaDelektę, Carlo Montanaro oraz Massimiliano Caldiego.
bottom of page