top of page
Nicolas

Nicolas

Krauze

Dyrektor muzyczny Orkiestry Kameralnej Nowej Europy (www.orchestre-nouvelle-europe.com)

Pierwszy gościnny dyrygent Orkiestry Filharmonii Narodowej na Ukrainie

„Nicolas Krauze dyryguje z niezwykłą przenikliwością muzyczną, wyjątkowymi umiejętnościami technicznymi i doskonałymi relacjami z muzykami. Jego charyzma pomaga mu przekazac swoje muzyczne pomysły bezpośrednio do publiczności ” (Christoph Eschenbach)

Absolwent Instytutu Gnessina i Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, które ukończył z pięcioma pierwszymi nagrodami, francuski dyrygent polskiego pochodzenia Nicolas Krauze podążał za nauczaniem i radami takich dyrygentów jak Giennadij Czerkasow, Zsolt Nagy i Christoph Eschenbach.

We Francji był zaproszony do dyrygowania Orchestre National d'Île de France, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Opéra Orchestre National de Montpellier, Orchestre National de Lorraine, Orchestre National des Pays de la Loire, Orchestre National d'Avignon, Orchestre de Picardie, Orchestre de Normandie, Orchestre Lamoureux i Orchestre Symphonique de Limoges.

Za granicą rozwijał się i występował z głównymi panstwowymi orkiestrami symfonicznymi we Włoszech (Verona Arena Orchestra, Palermo National Orchestra, orkiestry symfoniczne Lecce i Bari), w Polsce (Białystok, Lublin, Szczecin, Kielce, Wrocław), na Wegrzech (Györ Symphony Orchestra, Budapest Philharmonic), w Czechach (Olomouc Symphony Orchestra), w Rumunii (Bukareszt Symphony Orchestra, Sibiu Symphony Orchestra), w Mołdawii (Narodowa Orkiestra Mołdawii), w Portugalii (Madeira Symphony Orchestra), w Austrii (Wiener Concert-Verein), w Grecji (Narodowa Orkiestra Aten), w Ekwadorze (Orkiestry Symfoniczne Guayaquil, Cuenca i Loja) w Kazachstanie (Orkiestra Symfoniczna Ałmaty i Filharmonia Narodowa Ałmaty), w Rosji (orkiestry Filharmonii Państwowej w Sankt Petersburgu, Samara, Woronez, Barnauł) oraz na Ukrainie (Filharmonia Narodowa w Kijowie i Lwowie).

Ostatnio dyrygował z solistami, takimi jak Alexandre Kantorow, Renaud Capuçon, Lise de la Salle, Marc Laforet, Alena Baeva, Anastasia Kobekina, Henri Demarquette, Nemanja Radulovic, Sergeï Nakariakov, Vadym Kholodenko, Gérard Caussé, Alexandra Soumm, François-Edgar More Duchâble, Svetlin Roussev, Letitia Moreno, Tatjana Vassiljeva, Plamena Mangova, Aylen Pritchin, Rémi Geniet, David Grimal, Nicolas Dautricourt, Jean-François Zygel, François-Joël Thiollier, Sandor Javorkaï, Sarah i Deborah Deborah Nemtanu, Leleu, François Dumont, Yan Levionnois, Krzysztof Jakowicz, Julian Trevelyan i Denis Kozhukhin.

W dziedzinie liryki został zaproszony do tournée kilku produkcji, w sumie około stu przedstawień w Europie (Faust, Aida, L'Elixir d'Amour, Don Pasquale, Corka pulku, Wesle Figara, Cavalleria Rusticana, Trzy Walce , Wesola Wdowka, Paryskie życie …).

W sezonie 2021/2022 poprowadzi około trzydziestoma koncertami na czele produkcji symfonicznych i lirycznych we Francji, w Portugalii, Brazylii i na Ukrainie.
bottom of page