top of page
Aleskandra

Aleskandra

Kopp

Urodziła się 30 kwietnia 1982 roku w Stalowej Woli. Tam też ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie fortepianu. Jest absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej, kierunek Dyrygentura Chóralna. W Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy ukończyła podyplomowe studia chórmistrzostwa i emisji głosu, kierunek Emisja Głosu.

W latach 2007-2017 pracowała w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze, początkowo jako korepetytor, a później jako kierownik chóru i dyrygent. Współpracowała z  instytucjami takimi jak  Warszawska Opera Kameralna, Teatr Polski w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. Przygotowywała chór do wielu produkcji, między innymi operetki w Mazowieckim Teatrze Muzycznym, Król Pasterzy w Akademii  Teatralnej w Warszawie. Z chórem Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego przygotowała Wesele Igora Strawińskiego oraz  zdobyła szereg nagród w konkursach chóralnych w Polsce. 

Jest również pedagogiem emisji głosu i nauczycielem gry na fortepianie. Współpracowała przy filmie Pawła Pawlikowskiego pt. Zimna Wojna, gdzie przygotowała wokalnie oraz uczyła dyrygowania aktorów odgrywających główne role. Jest Ambasadorem swojego rodzinnego miasta Stalowa Wola. Tytułem Ambasador Stalowej Woli zostają uhonorowane utalentowane osoby związane z miastem, dążące do stałego rozwoju, które dzięki swej ciężkiej pracy zdobywają sławę w Polsce i w świecie.
bottom of page