BatorAnna1CD_3-copy-1.jpg

Anna Bator

/ kontrabas

Anna Maria Bator urodziła się w 1994 r. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od skrzypiec. Po dziesięciu latach udanej edukacji jasne się stało, że jej prawdziwym powołaniem jest gra na kontrabasie. W 2011 r. podjęła decyzję o zmianie instrumentu. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego.

Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach prowadzonych przez wybitnych artystów - pedagogów polskich i zagranicznych. Od 2014 roku gra w zespole muzyki dawnej Gradus ad Parnassum, z którym m.in. grała między innymi na festiwalach: Leszno Barok Plus, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju oraz brała udział we wszystkich trzech dotychczasowych edycjach Festiwalu Oper Barokowych Dramma Per Musica w Warszawie.

Jest członkiem Barokowej Orkiestry Akademii Operowej, działającej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Jest członkiem Chopin University Chamber Orchestra oraz Chopin University Big Band, z którym w 2015 roku zdobyła Grand Prix na XX Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu.

Jest pierwszą kontrabasistką Warsaw Impressione Orchestra.