47.jpg

Andrzej Lenart

/ baryton

Związany ze sceną od najmłodszych lat, bedąc laureatem i finalistą konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Już w wieku 13 lat był solistą Chóru Polskiego Radia jako sopran chłopięcy, wykonując partie solowe.

Obecnie student studiów licencjackich na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego. Finalista V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Uckermunde (2018). Debiutował na scenie Teatru – Opery Antonína Dvořáka w Ostrawie jako Servo w operze S. Scciarino „Luci mie traditrici” (2018).

Kreował role – Trespolo podczas pierwszego światowego wykonania wersji oryginalnej po 1679 roku opery komicznej ,,Il Trespolo tutore” A. Stradelli w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie oraz podczas XI Międzynarodowego Operowego Forum Młodych (Opera Nova) w Bydgoszczy (2018); Guglielmo w operze „Cosi fan tutte” W.A. Mozarta w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga, Filharmonii im. W. Lutosławskiego w Łomży oraz podczas 52. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (2018).

Dawał recitale w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz podczas 56. Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudwie Zdrój z pieśniami S. Moniuszki. Występował z recitalem arii i pieśni Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej podczas 28. Festiwalu Mozartowskiego (2018). Współpracował z takimi dyrygentami jak: Andrea de Carlo, Jacek Rogala, Lilianna Krych, Rafał Janiak.

Uczestnik Stradella Y-Project, w ramach którego wykonywał Oratorium św. Edyty - A. Stradelli podczas najważniejszych Festiwali Muzyki Dawnej we Włoszech m.in. w Rzymie, w l'Aquili, w Palermo, w Filotranno, w Capraroli.

W sezonie 2018/2019 wystąpi w spektaklach Verbum Nobile, kreując rolę Marcina Pakuły w ramach edukacyjnych poranków muzycznych w Filharmonii Narodowej w Warszawie w reżyserii Jitki Stokalskiej.